Gene Tierney

Gene Eliza Tierney

8,2
987 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gene Tierney

Jestem bo lekturze autobiografii Gene, gdzie mnie ujęła jako osoba, a teraz właśnie
obejrzałem film pt. 'Ostrze brzytwy', w którym pokazała, że jest nie tylko piękną, ale i
utalentowaną aktorką.

Sam film ciekawy, ale dziś już trąci myszką. Niewątpliwie jednak aktorstwo Anne Baxter z
zasłużoną oscarową rolą, oraz Gene to główne zalety tego filmu! Obie zagrały świetnie!

Ponadto patrzę na tę Gene i nie mogę przestać się zachwycać! Miała ona ponadczasową
urodę, gdyby zmienić jej fryzurę i ubrać w dzisiejsze ubrania zachwycałaby i dziś! Jest
piękna, niemalże posągowa! Wysoka, szczupła, zgrabna! Piękna twarz, oczy, usta, mały
nosek... Ach... Czemu dziś nie ma tak pięknych kobiet jak te piękności z dawnego kina?

bardotek69

Piękna aktorka, jedna z nielicznych, których uroda obroniła się do dziś. W Polsce zupełnie nieznana, może poza "Laurą". Natrafiłam na Nią oglądając filmy z Tyronem Powerem. Razem wystąpili w trzech produkcjach "Son of Fury", "Ostrze brzytwy" i "That Wonderful Urge". Póżniej zagrała w trzech klasykach kina noir "Wir", "Na krawędzi prawa" i "Noc i miasto". Jej karierę przerwała niestety depresja, poddano Ją elektrowstrząsom. To były lata 50-te. Wciąż przyjemnie się na Nią patrzy i jest zaprzeczeniem utartego schematu, że piękne kobiety nie posiadają talentu aktorskiego.

bardotek69

Od czasu mego ostatniego postu widziałem także 'Laurdę' i 'Zostaw ją niebiosom' - MATKO! Co to za wspaniałe filmy! Co za wspaniała i piękna aktorka była z Gene! Aż wstyd jej nie znać! Polecam każdemu fanowi dobrego kina i pięknych kobiet!

10/10

bardotek69

Być może nie ma już takich aktorek we współczesnym kinie, bo trudno aby zaistniał jednocześnie talent aktorski i uroda. Współcześni artyści zyskują popularność, tym częściej jak opisują ich życie osobiste w tzw. gazetach o plotkach. Często co pisać w nich decyduje ich impresario i co będzie podobało się współczesnym odbiorcom. Jej talent aktorski uwydatniał się tym, że grało dość różne role. Zarówno w '" Wirze'' osobę dotkniętą kleptomanią i znajdującą się w niesamowitym splocie wydarzeń, jak i typowym romansie, filmie przygodowym, kryminale i dramacie.

bardotek69

Wlasnie obejrzalem jej pierwszy film "The Return of Frank James" z 1940r. Miala 20 lat i byla zachwycajaca!

CyboRKg

Obejrzyj sobie "Laurę" i "Oddajcie ją niebiosą", jest niesamowicie piękna a filmy świetne! Pierwszy to majstersztyk!

bardotek69

Oki. Zaraz bede je mial...

CyboRKg

Daj znac jak po seansie;)

bardotek69

Obejrzalem "Laure". Niestety w czarno-bialym filmie nie widac koloru jej oczu... Ciemne wlosy, niebieskie oczy - moj typ!

CyboRKg

Gene nie miala takiej urody, jej włosy były brązowe ze złotymi prześwitami a oczy zielone z domieszką niebieskiego.
Twoj typ to uroda Elizabeth Taylor zatem. Vivien Leigh tez ten sam typ urody tylko oczy zielone. Ava Gardner... Jacqueline Bisset tez sobie zobacz - ciemniejsze włosy i niebieskie oczy:) wszystkie bardzo piekne:)

bardotek69

Widocznie spece od kolorowania filmow o tym nie wiedzieli ;)

CyboRKg

A gdzie niby była pokolorowana na Elizabeth Taylor zatem?

bardotek69

"The Return of Frank James"

CyboRKg

Widziałem wlasnie zdj z filmu i wydaje mi sie, ze film mogl byc oryginalnie w kolorze a Gene miala po prostu ufarbowane włosy. Jej brwi sa duzo jaśniejsze:)

bardotek69

Tak "Powrót powrót Franka Jamesa" został nakręcony w technikolorze, podobnie jak rok wcześniejszy "Jesse James" z Fondą i Powerem.

denticulatus

Wlasnie sobie znowu zgooglowalem i nie mogę wyjsc z podziwu co to za piękność Bóg stworzył.

bardotek69

Masz rację - Gienia jest naprawdę piękna:-) Pewnie tłumy waliły tylko na nią, gdy pojawiła się na plakatach jakiegoś filmu:-)

użytkownik usunięty
bardotek69

Gene w “Oddaj ją niebiosom” ma czarne włosy, błękitne oczy i porcelanową skórę. Typ urody Królewny Śnieżki.

https://www.google.com/search?q=gene+tierney+leave+her+to+heaven&client=ms-andro id-google&prmd=isvxn&sxsrf=AOaemvJWoituAqa5Irzfz7nxIEXHNCgIOA:1636467172456&sour ce=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiNpoCku4v0AhXKX8AKHYqKC_cQ_AUoAXoECAIQAQ&biw=43 2&bih=736&dpr=2.5#imgrc=zJrZxb81P46U5M ciemny brąz, żaden czarny!

użytkownik usunięty
bardotek69

Muszę ci przyznać racje w świetle widać ciemny brąz ale i tak nie mogę oprzeć wrażeniu jej podobieństwa do Królewny Śnieżki. Bardzo delikatna i dziewczęca uroda a przy tym posągowa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones