Gene Tierney

Gene Eliza Tierney

8,2
989 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gene Tierney

Już od jakiegoś czasu jestem fanem tej Pani. Jej uroda była niesamowita i ponadczasowa. Podejrzewam, że gdyby żyła w obecnych czasach, nadal byłaby powodem wielu zachwytów. W mojej opinii urodą bije na głowę wiele powszechnie znanych i lubianych aktorek z dawnych czasów. Oprócz tego posiadała całkiem niezłe umiejętności aktorskie.

Do tej pory udało mi się zobaczyć 10 filmów z Gene, niestety póki co na tym się kończy. Wiele filmów nie posiada polskiego lektora ani napisów. Dziwi mnie zwłaszcza brak jakiegokolwiek tłumaczenia do "Niebiosa mogą zaczekać" czy "Powrotu Franka Jamesa".

Trochę szkoda, że Gene jest nieco zapomnianą aktorką, przynajmniej w Polsce, choć podejrzewam, że w USA też nie jest obecnie zbyt popularna. Jeśli są tutaj jeszcze jacyś fani tej Pani, to wpisujcie się! A może ktoś posiada jakieś namiary, gdzie można zdobyć więcej filmów z nią? Chętnie dowiedziałbym się też, czy istnieje jakaś biografia Gene, która została przetłumaczona na nasz język. Może znajdzie się ktoś bardziej poinformowany, za wszelkie informacje w tych tematach będę wdzięczny :)

fan20

Nie ma co sie dziwic, ze Tierney jest zapomniana. Po pierwsze minelo kilka dekad od jej wystepow, i swoje czas zrobil. Po drugie generalnie ludzie mlodzi nie przepadaja za tym co bylo, uznajac, ze jak cos jest stare, to gorsze. Co wiecej Tierney tak naprawde na swoim koncie ma wlasciwie jeden, bardziej znany film (Laura).
Skoro trudno znalezc filmy przetlumaczone z Monroe czy Hepburn, to tym bardziej z Tierney.
Aktorka duzo przeszla - depresja, potem tragedia zwiazana z dzieckiem. 71 lat to nie wiek na umieranie:/

Trzeba przyznac, ze klasyczne piekno Hollywood jest niesamowite. Chociaz wiadomo, ze to nie tylko zasluga genow i diety ;)

Qjaf

Akurat w przypadku Gene to dieta i geny. Była jedną z nielicznych hollywoodzkich piękności, od której wytwórnia nie wymagała przejścia zabiegów upiększających, jak np. było z Monroe, Hayworth.
Zanuck chciał by skorygowała wadę zgryzu ale ona nigdy się na to nie zgodziła i do końca życia została że swoimi zębami. Miała lekko wysuniętą górną szczękę. Takiej posagowej piękności że świecą szukać...

bardotek69

O urodzie długo można dyskutować. Nie wiem np. czy Lamarr, Gardner albo sporo młodsza Loren miały jakieś operacje plastyczne. Wydaje się, że Jane Greer też pasowałaby jako taka "naturalna piękność". Najpiękniejsza i tak jest moja żona ;)

Qjaf

Najpierw choroba dziecka a potem depresja.Najprawdopodobniej Gene zaraziła się różyczka od nieodpowiedzialnej fanki,ktora złamała zasady kwarantanny,żeby tylko zobaczyć swoja ulubiona aktorkę na żywo.Daria urodziła sie jako wcześniak.Była głucha, niedowidzaca i niepełnosprawna umysłowo.Większość swojego życia spedziła w ośrodku dla osób niepełnospeawnych.Zmarła w 2010 roku.Moim ulubionym filmem z  Gene jest “Leave her for Heaven”  w którym wyglada zjawiskowo.

lisafreemont

Co do ulubionego filmu, zdecydowanie się zgadzam. W "Leave her to Haeaven" nie tylko wyglądała najlepiej, ale IMO też najlepiej zagrała, przynajmniej z filmów które widziałem z jej udziałem. Autentycznie pokazała tam swój potencjał aktorski, który być może był większy niż to co ostatecznie udało jej się osiągnąć. O ile dobrze pamiętam, dostała za tę rolę nominację do Oscara, jak najbardziej zasłużoną.

fan20

Jest ona w tym filmie najbardziej nieoczywistą femme fatale w dziejach - jej zło jest... niewinne. Choć zdecydowane i nie sposób go rozgrzeszyć, do końca pozostaje dziwnie podszyte bólem serca i duszy.

użytkownik usunięty
AutorAutor

Ona w tym filmie jest piękna niczym Królewna Śnieżka lecz okrutna jak Zła Królowa. Genialna rola

Doskonałe porównanie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones