PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116334}

Zwierciadło życia

Imitation of Life
7,3 931
ocen
7,3 10 1 931
7,8 5
ocen krytyków
Zwierciadło życia
powrót do forum filmu Zwierciadło życia

Zaczyna się zwyczajnie, ale potem jest coraz lepiej i lepiej, zwłaszcza, kiedy córki są już dorosłe i robi się pogmatwana sytuacja w pięcioboku - 2 matek , 2 córek i jednego gościa. Mogli bardziej poprowadzić i rozbudować wątek miłosny trójkąta - pod tym względem trochę za łatwo się kończy. Poza tym film wyborny, role córek świetne.
Kiedyś to chyba leciało w tv, aż dziw bierze, że dziś takie nieznane.

ocenił(a) film na 9
dubbelvla

Oto własnie - zaginiona perła amerykańskiej kinematografii !! Zaczyna się jak przeciętny filmik z końca lat 50. Potem porusza poważne problemy do dziś aktualne: 1). emancypacja/"samodzielność" (?) kobiet 2). Przekleństwo rasizmu... Oba tematy wciąż aktualne, świetnie przedstawione (jak na film z roku 1959, aż się nie chce wierzyć!) Pierwszy - wykorzystywanie seksualne, molestowanie za uzyskanie pracy, roli w filmie/teatrze - ostatnio nagłośniony przez wielkie afery w Hollywood, drugi - wciąż aktualny na całym świecie - rasizm. Film, trzymający w napięciu do końca. Świetne role żeńskie. Przepiękna i wzruszająca pieśń, śpiewana przez Mahalię Jackson. Całość po prostu nieznany hit!

ocenił(a) film na 8
kkutz

To prawda, zobaczyłam dzisiaj i cieszę się, a się mocno zastanawialam czy do niego podejść.

Ewiatko

ja zasnęłam, mimo,że dzielnie walczyłam bo film mnie wciągnął. Dlaczego tak późno tvp? spr i nie widzę powtórki.

ocenił(a) film na 8
lila_2603

Na dwójce często późno w nocy emitują dobre filmy, trzeba sobie nagrywać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones