PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5108}

Doktor na morzu

Doctor at Sea
6,2 44
oceny
6,2 10 1 44
Doktor na morzu
powrót do forum filmu Doktor na morzu

Rendez-vous à Rio

ocenił(a) film na 5

Brigitte Bardot potrafiła ożywić każdy film, w jakim się pojawiła. Niestety, twórcy DOCTOR AT SEA nie korzystają z jej wdzięków tak, jak powinni. Bardotka pojawia się dopiero w 30 minucie filmu, a i później jest średnio eksponowana. Najważniejsze są tutaj marynistyczne przygody doktora Simona Sparrowa, czyli Dirka Bogarte. To zdecydowanie najlżejszy film, w jakim Dirka widziałem. Gra tak jak zawsze, czyli dystyngowanie i z melancholią. Nawet kiedy uwodzi Brigitte, nie opuszcza go lekki Weltschmerz. Wierzymy mu, kiedy wyznaje: "Jestem taki nieszczęśliwy".
Film jako komedia niemiłosiernie się zestarzał. Tak bardzo, że trudno powiedzieć, co mogło śmieszyć w nim ówczesną publiczność. Machnijmy więc ręką na okrętowe poczucie humoru i przejdźmy do meritum. Brigitte jest tu zjawiskowa, ale jej image różni się od tego, który pojawił się rok później u Vadima. Helene Colbert, ukochana doktora, jest śliczną dziewczyną o kasztanowych włosach i figlarnym spojrzeniu. Figlarnym, ale jeszcze nie wyzywającym. Swoje kwestie wygłasza z silnym akcentem, co tylko dodaje jej uroku (u pięknych kobiet nawet wady są zaletami!). Śpiewa też piosenkę pt. "Je Ne Sais Pas", ubrana w obcisłą białą suknię i czerwone rękawiczki. Tak, to najlepsza scena filmu!
P.S. W temacie tytuł francuski , eksponujący wątek miłosny. Zupełnie inaczej niż twórcy DOKTORA :(

Vuzz

Występ Bardot w tym filmie tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że we wczesnym etapie kariery B.B. kompletnie nie potrafiła wykorzystywać swoich atutów przed kamerą. Nawet kiedy śpiewa tę słodziutką piosenkę jest niesamowicie drętwa - jakby połknęła kij od szczotki - rusza się tylko jej biust i to wcale nie zalotnie czy frywolnie tylko machinalnie. Cały czas mam wrażenie, że peszy ją kamera i onieśmiela konieczność mówienia w obcym jej języku - brak jej spontaniczności. Bogarde i połowa wstawionej załogi mieli więcej uroku od ślicznej Bardot...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones