PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30736}

Czarna magia na Manhattanie

Bell Book and Candle
6,4 541
ocen
6,4 10 1 541
5,7 3
oceny krytyków
Czarna magia na Manhattanie
powrót do forum filmu Czarna magia na Manhattanie

Duet, który wcześniej w tym samym roku zelektryzował publiczność występem w jednym z najlepszych thrillerów Hitchcocka, "Zawrocie głowy", tutaj nie sprawdza się w ogóle. Komedia romantyczna nie posłużyła obojgu - James Stewart był już za stary do tego typu ról, a Kim Novak zwyczajnie brak charyzmy. Wyszła więc dość miałka, mało zabawna i jeszcze mniej ekscytująca komedyjka, którą dzisiaj niewielu pamięta. Nie bez znaczenia pozostaje chyba też fakt, że reżyser tego filmu lata później popełnił samobójstwo z powodu twórczej indolencji.

ocenił(a) film na 5
eon_blue

Zgadzam się w zupełności. Film nudny, intryga miłosna nieprzekonująca. Z trudem dotrwałam do końca, choć uwielbiam stare kino.

my_dear_bette

A Jack Lemmon jak się sprawdza w tym filmie?

ocenił(a) film na 6
krysiron

J. Lemmon ? Może być... Nie miał po prostu zbyt dużego pola do popisu. Co zaś się tyczy samego filmu - rzeczywiście daleko mu do arcydzieła, lecz ja obejrzałam go bez znużenia, bo ma jakiś swój klimacik... No i gra w nim mój ukochany aktor James Stewart...

eon_blue

Ciekawostka jest to ze Bell Book and Candle byla sporym sukcesem kasowym zostalo duzo lepiej przyjete niz klasyczne Vertigo, ktore poczatkowo mialo slaba frekwencja i nie spotkalo sie z uznaniem owczasnych krytykow. Oczywiscie z czasem to sie zmienilo.

eon_blue

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

kotbury

Popieram. Mam nadzieję, że jakieś znajdziesz!

eon_blue

Kiedyś był na TV Puls

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones