PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4841}

Człowiek, który wiedział za dużo

The Man Who Knew Too Much
7,1 8 534
oceny
7,1 10 1 8534
6,8 10
ocen krytyków
Człowiek, który wiedział za dużo
powrót do forum filmu Człowiek, który wiedział za dużo

Zakończenie...

ocenił(a) film na 10

Film świetny - co do tego nie ma wątpliwości. Jednak zakończenie mnie zadziwiło... To wyglądało jakby film się nagle urwał. Pomijam już kwestie formalności i podziękowań, ale co stało się z ambasadorem, który był zleceniodwacą morderstwa?

Shape

Film średni. Z całą resztą się zgadzam. Zawiodłem się i to nawet bardzo. Poza tym, nie brakuje naciąganych scen. Np. Doris Day trafia do Royal Albert Hall i okazuje się, że dokładnie tam ma dojść do zamachu. A gdyby ten inspektor był w innym miejscu? Albo kobieta współpracująca z przestępcami, każąca głośno gwizdać chłopcu żeby jego matka mogła go usłyszeć...
Tym razem Hitch nie nakręcił arcydzieła, co nie zmienia faktu, że "Człowiek, który wiedział za dużo" to wciąż dobre kino warte obejrzenia. Jimmy jak zwykle świetny, a niektóre sceny były bardzo dobrze wyreżyserowane. Szkoda tylko, że scenariusz w pewnych miejscach nie został lepiej dopracowany.

ocenił(a) film na 9
La_Pier

No cóż, nie całkiem przypadkowo tam trafiła - wielka impreza, na którą przybyło sporo szanowanych osobistości, wśród nich premier i inspektor.
A kobiecie, która się cały czas opiekowała chłopcem, pękło serce, gdy się dowiedziała, że mają go 'zutylizować' ;]

ocenił(a) film na 7
Glanc

Mi zakończenie się bardzo podobało, a raczej bardziej chodzi mi o ostatnią scenę gdy państwo McKenna wchodzą do pokoju hotelowego z synem i udają jakby wszystko było ok i nic się nie wydarzyło :D

La_Pier

Brakowało, gdyż przyzwyczailiśmy się, że we filmie wszystko musi być pokazane. Tutaj Hitchcock zrobił inaczej, ale moim zdaniem i tak koniec jest trochę zbyt szybko rozwiązany. Ambasadora, czyli wynajemcę morderców nie mogli zapewne aresztować, gdyż jak wspomniał Buchanan ambasada jest to jakoby nietykalne terytorium. Było to wspomniane w scenie w której Ben wkręcił siebie i żonę na przyjęcie, aby odnaleźć syna.

BartSmith

Zapraszam do zagłosowania w mojej ankiecie na najlepszy filmHitchcocka! Głosy można oddać na moim blogu: http://www.filmweb.pl/user/camillo_kp/blog Będę bardzo wdzięczny!:)

ocenił(a) film na 7
Shape

Bardzo sympatyczny filmik z delikatną nutką suspensu.
A zakończenie - cóż, nie musi rozwiązywać wszystkich wątków.
W końcu i tak widzieliśmy świat oczami małżeństwa McKenna.
Odnaleźli syna i więcej już nie było ważne.
A finałowa scena - ostatnie ujęcie - zaiste doskonałe ;)

ocenił(a) film na 5
erea

Mnie ten film troche meczyl zobaczylem go z nudow no i koncowka fakt tak nagle mi sie urwala 5/10

ocenił(a) film na 10
Shape

A dla mnie bomba!!!! Doris Day i James Stewart świetnie zagrali, ach jak Doris cudownie śpiewa:)) Ostatnia finałowa scena prima sort po prostu!

ocenił(a) film na 8
Shape

Dla mnie też zakończenie było urwane :-( ale ogólnie film genialny, szczególnie scena próby zabójstwa premiera z Cantatą Benjamina w tle.

ocenił(a) film na 6
Shape

Zakończenie (scena gdzie wracają do domu) jest najlepszym elementem całego filmu. Genialne posunięcie Hitchcocka.
Ogólnie jak na Mistrza film mocno średni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones