PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1241}

Bez przebaczenia

Unforgiven
7,9 91 999
ocen
7,9 10 1 91999
8,5 34
oceny krytyków
Bez przebaczenia
powrót do forum filmu Bez przebaczenia

Mocą filmu jest z pewnością to, że widz wiąże się emocjonalnie z człowiekiem, który powinien zawisnąć na dobre przed początkiem akcji filmu. Zresztą także w finałowej scenie zapewne wielu trzymało kciuki za głównego bohatera, przez co nie jestem w stanie ocenić do końca wymowy filmu. Ten, który postępuje słusznie, jest tutaj ukazany w złym świetle, a ten, który postępuje niesłusznie, jest w świetle jaśniejszym.

ocenił(a) film na 8
LunaExoriens

Ja również oglądając film cały czas się zastanawiałem kto tu jest dobry a kto zły.

Nosferatu8

Hmmm... Czyżbyś nie słyszał (a), że jeden nawrócony grzesznik jest wart więcej niż 100 "grzecznych" ludzi? A film - moim zdaniem - właśnie to miał na celu: stworzyć grupę postaci, wśród których nie ma jednoznacznie "białych" lub "czarnych" charakterów... Myślę, że my tutaj, w Polsce, oceniając ten film nie przywiązujemy zbytniej wagi do tego, czym był western w Stanach Patrzymy na to arcydzieło jak na kolejny film - między "Maczetą" - a "Kapitan Ameryka" lub innym "Bondem"... A ten film - to był western, który odmienił oblicze gatunku... i jednocześnie zakończył jego egzystencję... Niezapomniane arcydzieło w gatunku, w którym wszystko zostało powiedziano w momencie, gdy ten film ujrzał światło dnia... LOL!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones